Нападателят се включи в 88-та минута на мача с Реджина
Обновена: 9 сеп 2012 11:51 | 9 сеп 2012 11:51, Красимир Ангелов
21
Божинов дебютира за Верона. Снимка: Булфото

Валери Божинов записа първите си официални минути с фланелката на Верона. Това той направи при победата на "джалоблу" с 2:0 над Реджина.

Българският нападател влезе на терена в 88-та минута на мястото на Даниеле Кача. По това време домакините вече си бяха осигурили комфортна преднина от два гола, дело на Симон Ланер и Хуан Инасио Гомес Талеб, който се разписа от дузпа.

Успехът е първи за Верона в новото издание на Серия Б. В предишните два кръга възпитаниците на Андреа Мандорлини направиха две равенства – срещу Модена и и Специа.

Благодарение на успеха си веронци се изкачиха до 4-тото място във временното класиране. В следващия кръг тимът на Валери Божинов гостува на Виченца.