Отборът на българина направи само 1:1 у дома с Новара
Обновена: 22 сеп 2012 09:20 | 22 сеп 2012 09:19,
30
Валери Божинов Снимка: архив, Булфото

Валери Божинов отново остана на резервната скамейка на Верона в мача с Новара тази вечер. Срещата от петия кръг на Серия В завърши 1:1.

Българският нападател все пак влезе в игра в 71-ата минута, но не успя да помогне на своя тим да вземе трите точки. Верона остава без загуба от началото на сезона с 2 победи и 3 равенства.

Шампионът на Италия от 1986 г. поведе още в 4-ата минута с гол на Рафаел Мартино. В първата атака на Верона Мартино с диагонален удар прати топката в мрежата.

Божинов смени Кача в 71-ата минута при резултат 1:0 за неговия отбор. Българинът не създаде нищо интересно в атака. Отборът ръководен от Мандорлини допусна изравнителен гол в 84-ата минута. Алхасан бе точен за 1:1. Той се разписа с удар с левачката извън наказателното поле.

Верона събра 9 точки от първите си пет мача. Лидери са Сасуоло и Ливорно, които имат пълен актив от 12 точки. За Новара това е трета точка през сезона. Следващият мач на Верона е на 25 септември срещу Варезе.