Българинът играл цяло полувреме на обезболяващи
Обновена: 28 окт 2012 10:25 | 28 окт 2012 10:24,
39
Снимка: Ройтерс

Димитър Бербатов най-вероятно има спукано ребро, обяви мениджърът на Фулъм Мартин Йол. Холандецът разкри, че нападателя е играл с тежка травма 45 минути срещу Рединг. Българинът бе на терена цял мач при равенството 3:3. Той често се държеше за гърба през втората част.

"Беше труден мач, защото според мен Бербатов спука ребро. Мислехме, че той ще бъде сменен на почивката, но му сложиха обезболяваща инжекция и той продължи да играе", заяви Йол пред "Скай Спортс".

Българинът явно получи травмата още преди паузата. Около 30-ата минута той напусна терена и лекарите на Фулъм му оказаха помощ. Въпреки болката Бербатов е стиснал зъби и продължил да играе.

Фулъм губеше 0:1 на почивката, обърна резултата до 2:1 с голове на Руис и Беърд. Рединг изравни за 2:2, но Бербатов вкара в 88-ата минута за 3:2. Рединг обаче отново изравни.

"Определено изпуснахме 2 точки. Трябваше да спечелим мача. Когато вкараш 3 гола като гост и то срещу Рединг, заслужаваш да спечелиш. Бяхме по-добрият отбор. Задържахме топката и имахме по-добра идея какво да правим. Но освен всичко друго трябва да използваш това по-добре", завърши Йол.