Перничани все още не са вкарали гол на Левски в домакински мач
2 ное 2012 17:25, Георги Пешев
5
Снимка: Булфото

Отборът на Миньор Перник все още не е вкарал гол на Левски в домакински мач, откакто се завърна в елита преди 4 години.

За последно това се случи през сезон 1999/00, когато чуковете спечелиха с 3:2 с хеттрик на Антон Евтимов. Година и половина по-късно перничани отпаднаха от А група.

Още при подновяването на сблъсъците си със сините жълто-черните загубиха у дома през есента на сезон 2008/09.

Тогава столичани се наложиха с два гола на Георги Иванов. Година по-късно резултатът бе същият. С попадения в последните 10 минути Левски отново би с 2:0 в Перник.

Все пак Миньор успя веднъж да спечели точка в домакинска среща с Левски. Това се случи през пролетта на 2011, но голове в синята врата отново нямаше. Миналия сезон столичани си заминаха с успех с 1:0.

Така вече 393 минути в мач срещу Левски с Миньор жълто-черните фенове не са надавали победоносен вик.

Далеч по-успешно се представят перничани като гост на 26-кратните шампиони. На „Герена“ в последните години жълто-черните успяха на постигнат равенство 1:1 през сезон 2008/2009, а през миналото първенство спънаха сините за титлата с 1:0.