Каталунците разгромиха мадридчани с 6:1
10 фев 2013 15:38, Георги Пешев
4
Меси вкара само един гол на Хетафе. Снимка: Ройтерс

Барселона разгроми Хетафе с 6:1 в обедния мач от 23-я кръг на испанската Примера Дивисион, игран на стадион "Ноу Камп".

Въпреки ранния час, каталунците изиграха изключително силен мач и имаха тотално превъзходство от първата до последната минута.

Резултатът бе открит от Алексис още в 6-та минута, а малко след това Лео Меси удвои. След почивката Вия и Тейо вкараха още два гола, докато гостите върнаха едно почетно попадение чрез Алваро след грешка на Жорди Алба.

В допълнителното време на мача обаче Барса вкара нови два гола чрез Андрес Иниеста и Жерард Пике и така нанесе най-тежката загуба за Хетафе от началото на сезона.