"Сините" от Лондон взеха мача с 4:0 и в 5-я кръг срещат Мидълзбро
Обновена: 17 фев 2013 18:17 | 17 фев 2013 16:31, Георги Пешев
2
Хуан Мата вкара първото попадение за Челси. Снимка: Ройтерс

Челси разби с 4:0 Брентфорд в преиграване на "Стамфорд Бридж" и се класира за 5-я кръг на ФА Къп, където ще срещне Мидълзбро.

Головете за "сините" от Лондон забиха Хуан Мата, Оскар, Франк Лампард и Джон Тери през второто полувреме.

Както е известно, първата среща между двата отбора завърши 2:2, когато Фернандо Торес вкара изравнителен гол седем минути преди края на мача и донесе на "сините" щастливо преиграване.

Иначе в днешната среща на "Стамфорд Бридж" футболистите на Челси в по-голямата част от мача надиграха гостите си и заслужено са в следващата фаза на турнира.

През първото полувреме играчите на Брентфорд се държаха достойно и бяха повече от равностойни, но след почивката получиха бързо гол и след това рухнаха. Попадението на Франк Лампард пък бе под номер 199 за него с екипа на "сините".