"Артилеристите" разгромиха носителя на купата на Англия с 4:1
Обновена: 15 май 2013 09:23 | 15 май 2013 09:19, Красимир Ангелов
1
Уолкът и Рамзи празнуват гол във вратата на Уигън. Снимка: Reuters

С два гола на Лукас Подолски Арсенал разгроми Уигън с 4:1 в мач от 37-я кръг на английската Висша Лига, игран на стадион "Емиратс".

Първото полувреме бе напълно равностойно, като Арсенал откри с ранен гол на Подолски, но в точно в края Шон Малоуни изравни от фаул.

След почивката обаче "артилеристите" решиха всичко с три бързи гола. Тио Уолкът вкара решителният втори гол в 62-та минута, пет минути по-късно Подолски направи 3:1, а в 71-та минута Аарън Рамзи вкара четвърто попадение.

Така само три дни след като спечели купата на Англия, побеждавайки сензационно на финала  Манчестър Сити, сега "Латикс" преживя изключителното разочарование да изпадне от елита.

Кръг преди края тимът на Роберто Мартинес има 35 точки - с 4 по-малко от Съндърланд, който се намира на спасителното 17-то място.

Победата на Арсенал пък върна тима на 4-то място и така тимът на Арсен Венгер трябва само да победи Нюкасъл в последния кръг, за да влезе в зона Шампионска Лига.