Манчестър Юнайтед започна по шампионски

"Червените дяволи" победиха Суонзи с 4:1 като гост, ван Перси и Уелбек с по два гола
Обновена: 17 авг 2013 21:31 | 17 авг 2013 21:28, Друми Георгиев
0
Юнайтед подчини "лебедите". Снимка: Ройтерс

Шампионът Манчестър Юнайтед победи Суонзи с 4:1 като гост в среща от първия кръг на английската Висша лига, която се игра на "Либърти Стейдиъм". По два гола вкараха Робин ван Перси и Дани Уелбек.

"Червените дяволи" решиха мача в рамките на две минути, когато забиха попадения, след като бе изминал половин час игра.

Първо ван Перси се възползва от чудесното подаване на Райън Гигс и изведе своите напред в резултата. Веднага след това Уелбек нанесе втори удар на домакините след асистенция на Валенсия.

Двайсетина минути преди края на редовното време Робин ван Перси успя да отбележи трети гол за своите, след солова акция и силен завършващ изстрел с левия крак.

Малко след това Бони вкара почетен гол за "лебедите", но в добавеното време Уелбек се разписа за втори път, след страхотен прехвърлящ удар.