Манчестър Сити разби с 4:0 Нюкасъл

Свраките играха едно полувреме с 10 души заради глупост на Стивън Тейлър
20 авг 2013 09:14, Красимир Ангелов
0

Кариерата на Мануел Пелегрини във Висшата лига започна по чудесен начин. Мениджърът на Манчестър Сити видя как неговия отбор разби Нюкасъл у дома с 4:0. Това е и най-резултатната победа за кръга, която постави "гражданите" директно на първото място във Висшата лига.

Още от първата минута Сити натисна и до средата на полувремето водеше с 2:0. Първо Давид Силва вкара гол с глава, а след това и Серхио Агуеро се разписа с кинжален диагонален удар.

В добавеното време на първата част Стивън Тейлър бе изгонен за директен червен картон след като удари нарочно в главата Серхио Агуеро.

След паузата Сити вкара още два гола и пропусна поне още толкова. Първо Яя Туре се разписа с прецизен удар от фаул, а резервата Самир Насри оформи крайното 4:0.