ПСВ и Милан направиха хикс в страхотен мач

Сблъсъкът в Айндховен завърши при резултат 1:1
21 авг 2013 09:10, Красимир Ангелов
0
ПСВ и Милан завършиха 1:1. Снимка: Reuters

ПСВ Айндховен и Милан направиха 1:1 в първия мач помежду си от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Двата отбора изиграха страхотен двубой с множество голови положения и пред двете врати. Резултата откриха гостите от Милано, след като Абате и Ел Шаарави се възползваха от гаф в домакинската отбрана.

20-годишният нападател на "росонерите" се разписа. До края на първото полувреме възпитаниците на Филип Коку не успяха да изравнят, макар че имаха много възможности да го сторят. След почивката третият в Серия А за изминалата кампания стоеше по-добре, но вторият гол в срещата падна в мрежата на Кристиан Абиати.

Вратарят на седемкратните европейски шампиони не съумя да улови топката след силен далечен удар на Джефри Брума и тя попадна на главата на Тим Матавж, който вкара и по този начин запази интригата в сблъсъка. Реваншът на "Сан Сиро" е другата сряда.