Челси удари "тигрите", оглави Висшата лига

Торес и Азар вкараха за победата на "сините"
Обновена: 10 фев 2014 09:14 | 11 яну 2014 16:55, Александър Попов
3

Челси победи Хъл Сити с 2:0 на "Kей Си Стейдиъм" и излезе на върха във Висшата Лига, преди останалите мачове от кръга. Попаденията в срещата забиха Еден Азар и Фернандо Торес през второто полувреме.

Челси изигра плахо първо полувреме, но след почивката се развихри, бързо успя да вкара, след което затвори играта, контролираше действията на терена, заби второ попадение и се поздрави заслужено с трите точки.

Така "сините" от Лондон продължават успешната си серия, като имат пет победи и едно равенство в последните си шест срещи във всички турнири.

Хъл Сити пък продължава да няма победа над Челси вече 26 години и остава в средата на класирането. Играчите на домакините заслужават добри думи за представянето си, но "тигрите" така и не си повярваха, че могат да вземат нещо от този мач.

Интересното е, че Фернандо Торес записа мач №200 във Висшата лига, а Петер Чех влезе в историята на Челси, след като записа "суха мрежа" №209.