Гимнастиците ни се класираха за Европейското първенство

Мъжкият национален отбор зае 16-то място в квалификациите
Обновена: 22 май 2014 23:31 | 22 май 2014 21:44, Анисия Иванова
0
Снимка БТА

Мъжкият национален отбор на България по спортна гимнастика стигна до финалите на Европейските игри в Баку (Азербайджан) през 2015-а година.

Българите, в състав Йордан Александров, Мартин Ангелов, Александър Батинков, Александър Марков и Велико Тушев, заеха 16-о място в отборните квалификации от Европейското първенство за мъже в столицата със сбор от 241.676 точки.

Според регламента, първите 24 отбора се класират за Баку 2015. Отборите на Великобритания, Русия, Украйна, Беларус, Франция,  Холандия, Германия и Румъния продължиха към финала на отборната надпревара, която е в събота.

В квалификациите участваха 35 отбора. Великобритания в състав Сам Олдъм, Даниел Пурвис, Даниел Кийтингс, Кристиан Томас и Макс Уитлок събраха сбор от 267.076 точки и спечелиха квалификациите.

На второ място е Русия с 264.304 точки, а на трето - Украйна с 261.277 точки.

Утре европейското първенство продължава с многобоя при юношите, където ще стартира българският гимнастик Дейвид Хъдълстоун.