Хърватия разби Камерун и остави интригата в Група "А" жива

"Шахматистите" победиха с 4:0, Манджукич блесна с два гола
19 юни 2014 07:00,
10

Хърватия разби Камерун с 4:0 в мач от Група "А" на Мондиала в Бразилия и така отборът запази шансовете си за преминаване на групата реални.

Първото попадение бе дело на ветерана Ивица Олич в 11-ата минута на срещата. Перишич удвои в 48-ата минута, а Манджукич добави два гола на сметката си в 61-ата и 73-ата минути.

"Шахматистите" така прекъснаха сушата си от 5 мача без победа на подобен форум.

Камерунците пък отпадат от турнира, след като отборът реално няма шансове да продължи напред, тъй като натрупа две загуби вече в турнира.

За да успее да се класира напред, Хърватия пък ще трябва да победи Мексико в последния си мач от групата.

В този мач камерунците бяха без голямата фигура в тима си Самуел Ето'о.

Подробности за мача четете в Gol.bg

10
9
0

1

до 3 преди 9 години
Вярно е, че хърватите бяха много яко ощетени в мача с Бразилия и този мач трябваше да се преиграе, понеже смешният японец не знае що е дузпа.Но реално погледнато мачът най-вероятно щеше да завърши 1:1 ако съдийството беше на ниво - бразилците дръпнаха след измислената дузпа и според мен по-скоро имаше нарушение срещу вратаря на Бразилия при отмяната на гола на хърватите.Така че бразилците в момента трябваше да са с 2 точки.
8
0

4

доброжелател преди 9 години
Хвала вам братя хървати!!!Цял свят видя как ви ощетиха на първия мач!!!Сега беше важния момент,Мексико може и да го отнесе
7
0

3

vinko преди 9 години
bravo hrvatska,bravo vatrjeni-hrvatska zna,mozje,bravo-samo hrvatska...
6
0

6

до 5 преди 9 години
Не е изключено.Ако Бразилия падне даже с 1-0, а Хърватия и Мексико завършат реми, ще стане така по голова разлика.
5
0

15

Анонимен преди 9 години
Мексико и Хърватия трябваше да продължават от тази група.
4
1

20

В тази група Мексико и Хърватия с играта си заслужаваха да продължат, но мафията наречена ФуФА опорочи всичко само и само бразилските столипинчета да прескочат групата. Пълна порнография. Който се пада в 1 група с държавата домакин изобщо трябва да не ходи на световно, а направо да теглят чоп другите 3 отбора в групата /без домакина, който се класира по право/.
3
1

23

Анте Павелич преди 9 години
Браво! След несправедливо отнетата им победа срещу Бразилия си взеха напълно заслуженоти справедливо ще се класират за следващата фаза!