Лалова и Ефтимова стигнаха полуфиналите на 200 метра

По-късно двете българки ще се опитат да стигнат и до финалната серия
14 авг 2014 14:57, Красимир Ангелов
7

Ивет Лалова и Инна Ефтимова се класираха за полуфиналите в спринта на 200 метра на Европейското първенство по лека атлетика в Цюрих.

Лалова финишира трета в третата от петте серии с лично постижение за сезона от 23.17 секунди. В предишната серия Ефтимова също се нареди трета за 23.42 секунди и продължава напред.

Новата европейска шампионка на 100 метра от снощи и лидерка в континенталната ранглиста за годината Дафне Схипърс от Холандия бе най-бърза в пресявките с 22.73 секунди.

Полуфиналите в дисциплината са по-късно днес във вечерната сесия.

Вчера Лалова стигна до финала в спринта на 100 метра, където завърши 5-та с 11.33 секунди и не успя да защити титлата си от Хелзинки 2012.

Инна Ефтимова не успя да стигне до финала на 100 метра, след като отпадна на полуфиналните серии преди това.