Манчестър Сити оглави класирането от самото начало

"Гражданите" победиха с 2:0 Нюкасъл като гост в първия си мач от сезона
17 авг 2014 20:15, Красимир Ангелов
0

Манчестър Сити запази тенденцията и подобно на Арсенал и Ливърпул измъкна трудна победа с 2:0 над Нюкасъл в първия си мач на старта на Висшата Лига, игран на стадион "Сейнт Джеймс Парк".

Решителният първи гол бе дело на Давид Силва през първото полувреме след чудесна асистенция на Един Джеко. През второто полувреме Нюкасъл имаше надмощие, но особено в последните минути пропиля няколко добри положения за гол.

В допълнителното време пък влезлият малко преди това като резерва Серхио Агуеро сложи точка на спора с втори гол.

Благодарение на успеха шампионът на Англия излезе начело в класирането още в първия кръг благодарение на по-добрата си голова разлика от Арсенал, Ливърпул и Тотнъм.