Манчини се завърна с 1:1 срещу градския съперник Милан

Интер завърши 1:1 с "росонерите", които не познават вкуса на успеха от 5 мача
24 ное 2014 08:45, Красимир Ангелов
1

Интер врътна равенство 1:1 в повторния дебют на Роберто Манчини, в голямото италианско дерби срещу Милан.

Сблъсъкът на "Джузепе Меаца" бе доста интересен през големи моменти, а освен това "нерадзурите" демонстрираха агресивна игра в части от мача и се видя подчерка на новия треньор.

Менес откри резултата при първата опасна атака на Милан в 23-ата минута, след като засече прекрасно центриране в наказателното поле, а в 61-ата минута Оби изравни след много точен удар около дъгата. Това бе дебютен гол за Оби в Серия "А".

И двата тима удариха по една греда - Ел Шаарави за Милан и Икарди за Интер.

След това дерби от 12-ия кръг Милан е 7-и с актив от 18 точки, докато Интер е 8-и със 17 точки в актива си.

Това обаче бе пети мач поред в Калчото, който Милан не познава вкуса на победата, което е доста притеснително за Пипо Индзаги. Интер също е в негативна серия, като тимът не познава вкуса на успеха в шампионата от 3 мача.

При малко повече късмет Милан можеше да стигне до успеха в последните секунди, но удар на Поли, който рикошира в крака на противников играч, мина на сантиметри покрай гредата.