Байерн грабна победа с 3:0 срещу ЦСКА Москва

Руснаците отпадат от Шампионската лига
11 дек 2014 08:11, Анисия Иванова
2

Байерн Мюнхен игра феърплей и победи ЦСКА Москва с 3:0 в среща от група "Е" на Шампионската лига, която се игра на стадион "Алианц Арена".

Германският шампион откри резултата чрез Томас Мюлер от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Франк Рибери. Малко след това Сейду Думбиа стори нещо изумително - слаломира между петима играчи на домакините, но Нойер спаси удара му.

Баварците доминираха след паузата, но едва пет минути преди края на редовното време удвоиха аванса си чрез Роде. Преди това Левандовски нацели гредата на празна врата. В 90-тата минута Гьотце оформи крайния резултат.

Байерн спечели групата с актив от 15 точки, докато ЦСКА Москва отпада от евротурнирите, оставайки с пет пункта на сметката си.