Българката без конкуренция в сноубордкроса в Сиера Невада
Обновена: 6 фев 2015 16:03 | 6 фев 2015 16:03, Красимир Ангелов
7
Снимка: БОК

Българската звезда в сноуборда Александра Жекова спечели титлата в бордъркроса на Зимната Универсиада в Сиера Невада, Испания.

Сани стигна до последния старт с победи на ¼-финала и на полуфинала, а преди това даде най-добри времена и в двете квалификации за директните елиминации, съобщават от БОК.

В големия финал нашето момиче се наложи над Хло Треспо(Фр), която взе среброто. Бронзът остана за Симона Симона Милер от Швейцария.

Това е второ злато за България на Световните студентски игри. Преди 10 дни Владимир Зографски спечели в Осърбле злато в ски-скока от Зимна универсиада 2015. За първи път в историята световните студентски игри са с поделено домакинство в две държави: Словакия и Испания.

С  два златни медала от двама участника България заема 8-о място във временното класиране по нации.

Българското участие на Универсиада 2015 ще завърши с представянето на сноубордиста Радослав Янков и скиора алпиец Георги Нушев, като техните стартове са следващата седмица.