Фиорентина изрита Тотнъм от Лига Европа

Марио Гомес с гол и асистенция при победата на италианците с 2:0
26 фев 2015 22:11, Красимир Ангелов
0

Фиорентина е осминафиналист в Лига Европа, след сладка победа с 2:0 над Тотнъм на стадион "Артемио Франки" във Флоренция. Италианците продължават напред с общ резултат 3:1.

Отсъствалият дълго време от терените заради скъсани коленни връзки бивш нападател на Байерн Марио Гомес се превърна в герой за "виолетовите" с гол, асистенция и сърцата игра.

Първото полувреме мина без голове, но за него ще се говори още дълго време, защото Роберт Солдадо направи един от пропуските на сезона. Испанецът можеше да завърши сам или да пусне вляво към свободния Чадли, но за сметка на това подари топката на вратаря Нето.

Десетина минути след почивката Фиорентина откри резултата чрез Марио Гомес, който получи хубаво подаване от дълбочина от Милан Бадел. В средата на втората част Гомес асистира на Салах, който удвои аванса на своите.

Така Фиорентина запази 100% актив у дома, когато става дума за "сухи" мрежи срещу английски противници в евротурнирите.