Трета загуба за волейболистките ни в Баку

Хърватия ни би с 3:1 гейма
19 юни 2015 12:50, Красимир Ангелов
1

Българският национален отбор по волейбол за жени допусна трета загуба на Европейските игри в Баку.

Възпитаничките на Драган Нешич отстъпиха на Хърватия с 1:3 (23:25, 23:25, 25:15, 23:25) в четвъртия си мач от група "В" на турнира. Успехът е първи за хърватките в надпреварата.

Българките допуснаха твърде много непредизвикани грешки в първите два гейма. Слабо посрещане в българския състав също помогна на хърватките да вземат първите два гейма с 25:23, 25:23. Момичетата на Нешич се събудиха в третия гейм, който взеха категорично с 25:15.

Надеждите за обрат бяха на път да се осъществят, след като отборът ни поведе с 20:16 в четвъртия гейм. Последва спад и хърватките успяха да обърнат развоя на гейма и да го спечелят с 25:23.

Емилия Николова бе най-резултатна за България с 20 точки, а Елица Василева добави 18. За Хърватия се отличи Сена Ушич с 26 точки.

Въпреки загубата България запази четвърто място в група В с 4 точки, което остави шансове на тима за втората фаза на турнира, където се класират първите четири отбора от групата.

В последния кръг от груповата фаза България играе срещу Холандия на 21 юни.