Челси продължава да затъва, отпадна и от Купата на Лигата

В "черна овца" този път се превърна Азар
28 окт 2015 08:10,
1
Снимка: Ройтерс

Челси на Моуриньо претърпя поредния си крах, след като тимът отпадна на 1/8-финалите на турнира за Купата на Лигата. Отборът загуби от Стоук след продължения и дузпи. При дузпите домакините стигнаха до успех с 5:4, а след редовното време и продълженията резултатът бе 1:1.

В този мач Специалния пусна силен състав, но въпреки това отборът му така и не успяваше да стигне до своето.

Големият удар за гостите бе травмата, която Диего Коста получи и заради която бе заменен преди почивката.
Уолтърс даде аванс на домакините в 52-ата минута и по всичко изглеждаше, че те ще стигнат до успеха още в редовното време, но Реми изравни в 91-ата минута и прати мача в продължения.

По време на двете 15-минутни продължения гостите бяха далеч по-активни и създадоха шансове за крайна победа, но се стигна до дузпи.

При тях Азар провали Челси, след като дузпата му бе спасена от Бутланд и така отборът бе изхвърлен.

Интересно е да се отбележи, че домакините играха в продълженията с 10 души, след като в 93-ата минута Бардсли бе изгонен след втори жълт и червен картон.