Уелс матира Словакия с 2:1 след късна драма

Островитяните изиграха първия си мач на голям форум от 1958 година
11 юни 2016 21:21, Красимир Ангелов
14

Уелс постигна трудна победа с 2:1 над Словакия в среща от Група 'В' на Евро 2016, която бе историческа и за двата отбора. Това бе дебютното участие и за двете страни на европейски финали.

Бейл даде аванс на уелсците в 10-ата минута след прекрасен гол от фаул, но гостите стигнаха до изравнителен гол чрез резервата Дуда, който вкара в 61-ата минута, само няколко секунди след влизането си в игра като резерва.

Робсън Кану обаче донесе успеха на островитяните с попадение в 81-ата минута, като при гола си имаше и голяма доза късмет, тъй като ударът му не бе най-добрия възможен.

Словаците имаха супер шанс за изравнителен гол, но малко преди края Немец разтресе страничната греда с глава.

Уелсците иначе бяха застигнати от кошмарна новина преди мача, след като техният титулярен страж Хенеси се контузи и се наложи неопитния Уорд да застане под рамката. Въпреки това отборът стигна до успеха.

След победата Уелс оглави класирането в своята група с 3 точки. Toва бе първа поява на тима на голям форум, след 58-годишно отсъствие.