Драма с дузпи прати Португалия на 1/2 финал

"Мореплавателите" излъгаха Полша и ще играят с Уелс или Белгия
1 юли 2016 00:50, Георги Пешев
32
Португалия излъга Полша и се класира на полуфинал на Евро 2016. "Мореплавателите" стигнаха до успеха след продължения и дузпи 6:4 (1:1 в редовното време и продълженията), като в герой се превърна Руи Патрисио, който хвана дузпата на Якуб Блашчиковски и класира отбора си в следващата фаза.

Така Португалия ще играе на 1/2 финал срещу Уелс или Белгия, докато поляците ще трябва да си стегнат куфарите. По този начин португалците продължиха успешната си серия и вече 13 официални мача са без загуба.

Трябва да се отбележи, че до този момент Роналдо и компания имат цели пет равенства в редовното време на Евро 2016, но това ги класира в следващата фаза на турнира.

Като цяло срещата в Марсилия предложи страхотен футбол, особено през първото полувреме. Тогава двата отбора предложиха уникални моменти и задоволиха и най-претенциозните фенове.

След почивката темпото падна и логично се стигна до продължения и дузпи, където Португалия извади късмет и продължава да пише история.

32
6
3

9

Анонимен преди 7 години
С тая игра заминават на следващия мач независимо с кого биха играли.
5
16

10

Португалия ще стане шампион без дори да спечели и един мач. Само гледайте. Полуфинала е Уелс-Португалия.
4
13

16

Разбирача на евро 16 преди 7 години
До АнонименNяма как жабара да изненада шваба брато... В този състав шваба е непобедим.