Унгарката счупи световния рекорд на 400 метра съчетано плуване

Катинка Хосшу със златен медал от игрите в Рио
24
Катинка Хосшу. Снимка: Reuters

Унгарката Катинка Хосшу успя да спечели златния медал на 400 метра съчетано плуване на Олимпиадата в Рио и същевременно подобри световния рекорд на китайката Е Шивен от преди 4 години.

Тя преодоля дистанцията за 4:26:36 минути и свали с близо 2 секунди от предишното постижение на китайската състезателка.

След унгарката втора финишира американката Мая Дорадо с 4:31:15 минути, а пък бронзовият медал остана за испанката Мирея Белтомнте Гарсия, която измина дистанцията за 4:32:39 минути.

Не може да не се отбележи, че това бе втори пореден подобрен рекорд на Игрите, след като първият бе подобрен от британеца Адам Пийти, който поправи собствения си световен рекорд на 100 метра бруст.

Още новини от Олимпийските игри в Рио четете в Gol.bg

24
19
0

1

За Катинка преди 7 години
Браво, кака Катинка! Много готино представяне!😉 Заслужаваш медал! Би световния рекорд!🏊🏊🏆🏆🏆
18
0

3

Анонимен преди 7 години
Каквато и да е Катинка, би САЩ. А това е яко!;-) Браво на момичето!
17
1

4

САЩ вън от Рио! преди 7 години
Абе руснака има проби за допинг, доказано е, че не го приема!И е доказано, че САЩ приемат допинг. Но никой не ги премахна. Ето за това се пада на Америка да се махне от Рио мноооого бързо, без нито един медал! Русия да спечели, дано!
16
0

2

Ох преди 7 години
Срамота за Русия,Ти мозък очевидно нямаш. По-добре не си прави труда да пишеш. Защото глупостите ти ми стигат.
15
1

3

Руска Федерация преди 7 години
А американските медали да не би да се печелят от американци, а? Печелят се от поляци, н.егри, българи и всякакви други! Но не и САЩофелници! Какъвто и да е руснака, справедливо е да спечели. Много справедливо. Елиминира САЩ!;-) ;-) ;-) ;-) Точнооооо това исках! Искам и ооооще мнооого елиминирани американци, ама мноого! И то от руснаци!
14
0

2

Дааа бе! преди 7 години
5, а Америка колко допинг взима, а? Тя е най-дипинговата държава в света!
13
0

4

Азззз преди 7 години
Браво на кака Катинка, много яка беше!;-)
12
0

7

Бармалей преди 7 години
До Срамота за РусияПрочети колко американци са хванати с допинг и наказани за 2 години, след една година ги амнестират и нищУ...Фелпс го хванаха с марихуана през 2009-та, има и още. Преди два-три дни CAS излезе с решение, ама всички мълчат като утки!Назобани като гoвeда, вече такива препарати има, че стават като дoбитък! Братята Уилямс само на марули и яйца ли я карат? С тези бицепси? О, я стига!
11
2

11

Кашчей Безсмертний преди 7 години
До Анонимен 12За 200 години колко пъти са били нападнати сащ?За 200 години колко пъти са избивали 20% от населението на сащ?За 200 години колко страни са нападнати от сащ?А?
10
11

5

САЩ постигнаха за 200 години това, което Русия никога няма да постигне.А уж са стара държава :)))Стара пиянска държава ...
9
9

4

Срамота за Русия преди 7 години
При другите състезатели като ги хванат с допинг им се отнемат всички медали и титли.При руснаците допинга е държавна политика.Те винаги живеят 2000 години назад. Не са излезли от робовладелството, а тръгнали по олимпиади :)))))
8
4

11

За британци и унгарци допинг контрол няма ли?
7
20

7

Срамота преди 7 години
Както винаги - руските медали се печелят не от руснаци, а от спортисти от поробените от Русия републики...
6
5

14

Яко назобени плувци, но са от правилните държави.
5
17

7

Русия дори да вземе медали всички ще са съмнителни, защото те вземат допинг с държавна подкрепа.
4
16

9

Какво красиво руско име - Беслан Мурадов.Славянско, православно :)))))))))))