Елис Гури с втора победа, стигна 1/4-финал в Рио

Нашият борец надви Ревази Надарейшвили с 3:2
Обновена: 16 авг 2016 17:25 | 16 авг 2016 17:25, Красимир Ангелов
8

Българският борец Елис Гури записа втора победа на олимпийския турнир в Рио и вече е на четвъртфинал в категория до 98 килограма в класическия стил.

Още по темата
След като в първия си мач той отнеше с технически туш алжиреца Хемза Халоуи, сега той се наложи доста по-трудно срещу грузинеца Ревази Надарейшвили, като го надви с 3:2.

Срещата започна по отличен начин за Гури, който поведе с 2:0. Надарейшвили поиска видео преразглеждане, което  отново бе в полза на българина и така авансът му набъбна на 3 точки.

След почивката останалите 3 минути се оказаха доста по-трудни за Гури, който в крайна сметка успя да съхрани аванса си и се класира на 1/4-финалите.

Там негов съперник ще е шведът Карл Фредрик Шьон, като цялата категория се провежда в един единствен ден.