Диего Коста се завърна! Гол в първия му мач за Атлетико

Дюшекчиите отнесоха Леида с 4:0 за Купата на Краля
Обновена: 4 яну 2018 10:12 | 4 яну 2018 10:10, Красимир Ангелов
3

Диего Коста имаше нужда от само 5 минути, за да вкара гол за Атлетико при повторния си дебют за отбора.

Това стана в първия мач от 1/8финалите на турнира за Купата на Краля срещу Леида, който столичани спечелиха с 4:0 като гости и на практика обезсмислиха реванша другата седмица.

Бившият футболист на "дюшекчиите" бе играл за последно преди 7 месеца, а предишният му мач за мадридчани бе финалът в Шампионската лига през май 2014-а.

Нападателят влезе от пейката в 64-ата минута и малко след това се възползва от подаване на Хуанфран, за да реализира за 3:0. При удара за гола обаче се получи съприкосновение със съперник и рана върху коляното на Коста, който все пак доигра сблъсъка, но му предстоят тестове в местна болница в четвъртък.

В края той не пропусна и да се сдърпа с противник, за да напомни за тежкия си характер.

Преди него се разписаха Диего Годин и Фернандо Торес, макар и Хлапето да бе в засада, а в добавеното време на мача вкара и Антоан Гризман.