Пестелива Франция би Перу, класира се за 1/8-финал

Килиан Мбапе отбеляза единственото попадение в мача
21 юни 2018 20:33, Красимир Ангелов
8

Франция победи Перу с 1:0 в двубой от Група С на световното първенство, игран на стадион "Екатеринбург Арена".

Двата отбора си размениха по едно полувреме, като футболистите на селекционера Дидие Дешан на моменти бяха доста колебливи. Въпреки това "петлите" стигнаха до победата с гол на Килиан Мбапе в 34-ата минута.

Така Франция вече гледа към 1/8-финалите. "Петлите" са на първо място в групата си с актив от 6 точки. След тях е Дания с 4, Австралия с 1 и Перу с 0 пункта.

По-късно тази вечер е и последният мач за днес, където един срещу друг се изправят Аржентина и Хърватия.