Септември наказа и Локомотив, би с 2:0 в Пловдив

В ранния мач Дунав се наложи с 1:0 над Верея
Обновена: 20 фев 2019 16:51 | 20 фев 2019 16:51, Красимир Ангелов
2

Септември победи с 2:0 като гост Локомотив (Пловдив) в среща от 22-ия кръг на Първа лига. Така столичният отбор записа втора поредна победа след подновяването на шампионата, след като в неделя се наложи с 1:0 над Берое.

Домакините започнаха мача по-активно, но в крайна сметка гостите поведоха с 0:1 в 30-тата минута. Тогава главният съдия отсъди дузпа в полза на Септември, след като Георги Русев стреля, а топката се удари в ръката на Стивън Езе. Зад коженото кълбо застана Асен Чандъров и се разписа за 0:1.

В 86-ата минута Борис Галчев окончателно отчая домакините, разписвайки се за 0:2 с отличен диагонален удар.

В ранния мач от деня Дунав победи последния в класирането Верея с 1:0. Футболистите на Людмил Киров бяха по-добрите на терена, владееха топката, създадоха опасни ситуации и могат само да съжаляват, че не успяха да регистрират повече попадения.

Единственият гол в мача отбеляза Светослав Ковачев, а така русенският тим записа пета победа от началото на първенството.