Реал Мадрид и ПСЖ със зрелищно равенство, врътнаха 2:2

Двата отбора очаквано продължават напред в турнира
27 ное 2019 09:48, Красимир Ангелов
2

Реал Мадрид и Пари Сен Жермен спретнаха драматично равенство 2:2 в двубой от Група А на Шампионска лига, игран на стадион "Сантиаго Бернабеу"

Футболистите на Зинедин Зидан успяха да поведат още в началото на срещата, благодарение на Карим Бензема (17'). В края на първото полувреме пък дойде най-спорната ситуация, в която съдията Артур Соареш Диаш спести дузпа за ПСЖ и не изгони вратаря Тибо Куртоа.

През втората част домакините имаха лек превес в средата на терена, но дадоха жертва в лицето на Еден Азар, който който се контузи и видимо изпитваше сериозни болки, докато напускаше терена. Драмата започна в последните минути на срещата, когато Бензема (79') удвои, но два бързи гола на Килиан Мбапе (81'), Пабло Сарабия (83') разочароваха феновете на "белия балет".

Така двата отбора продължават на осминафиналите в турнира.