Хамилтън завърши сезона във Формула 1 по шампионски

Британецът води от старта до финала и изпревари Верстапен и Льоклер
6

Люис Хамилтън завърши сезона във Формула 1 по шампионски, след като спечели Гран При на Абу Даби по категоричен начин.

Британският пилот на Мерцедес водеше от старта до финала, за да запише 11-ата си победа за сезона и общо 84-а в кариерата си.

Втори остана Макс Верстапен с Ред Бул, с което завърши трети в генералното класиране, докато Шарл Льоклер с Ферари завърши трети и съответно четвърти за годината.

В крайното класиране на шампионата Хамилтън приключи с 412 точки, Ботас с 326, Верстапен с 278, а Льоклер с 264.