Българинът Алберт Попов е 22-ри след първия манш в Шамони

Той е на 1.89 секунди след лидера Днаиел Юл
Обновена: 8 фев 2020 15:10 | 8 фев 2020 15:07, Анисия Иванова
13

Българският представител в алпийските ски Алберт Попов финишира на 22-ро място в първия манш на слалома от Световното купа, който се провежда във френския курорт Шамони.

Българинът допусна две грешки по време на карането си, но бе достатъчно бърз, за да ги компенсира и да влезе в топ 30. Времето на Попов бе с 1.89 секунди по-бавно от това на лидера Днаиел Юл от Швейцария, който спря хронометрите на 47.81 секунди.

На второ място след първия манш се нареди представителят на домакините Клеман Ноел, а трети остана Стефано Фрос от Италия.

Звездата в този спорт и първенец в генералното класиране Хенрик Кристоферсен допусна грешка и отпадна, докато Алекси Пинтуро се нареди четвърти.

Вторият манш в Шамони започна 14:00 часа българско време.