България би Коста Рика с 4:1 за Купа "Дейвис"

Националите по тенис с категорична победа
2

България се наложи с 4-1 победи при гостуването си на Коста Рика в среща за оставане в група II на зона Европа/Африка на купа "Дейвис".

Димитър Кузманов осигури победата нашите с успех в четвъртата среща. Мико се наложи с 6-4, 6-3 над Хесе Армандо Флорес за 74 минути игра, съобщи Gol.bg.

В последната среща Александър Донски се наложи с 6-2, 6-4 над Родриго Пиедра.

В първата среща за ден номер 2 Александър Лазаров и Адриан Андреев отстъпиха драматично по двойки с 6-7(11), 6-4, 6-7(10) от Хесе Армандо Флорес и Пабло Нунес.

В първите два сингъла Димитър Кузманов се наложи над Хулиан Саборио с 6-4 6-2, а Александър Лазаров победи Хесе Армандо Флорес със 7-5, 4-6, 6-3.

На нашите тенисисти им предстои нова битка – през септември, непосредствено преди Sofia Open, като потенциалният съперник все още не е ясен. Според новия регламент в група II са 24 отбора от целия свят, които са разделени на двойки, играещи помежду си. 12-те победители от тези дуели играят по-късно през сезона плейоф срещу 12-те загубили от мачовете от група I.