Новакът Кадис шокира и Барса след Реал Мадрид

Ново поражение за Лео Меси и компания
2

Кадис се оказа костелив орех за грандовете в Испания. Новакът шокира Барселона у дома и спечели сензационно с 2:1 в мач от 12-ия кръг на испанската Ла Лига. Успехът идва близо 50 дни след победата на андалусийци с 1:0 насред Мадрид срещу Реал.

Резултатът бе открит в осмата минута чрез Алваро Хименес, но "заслугата" беше изцяло на защитника на каталунците Оскар Мингеса.

Автогол на Педро Алкала изравни резултата десетина минути след почивката, но Кадис отново излезе с едни гърди напред след нова груба грешка в отбраната на Барса и попадение на празна врата на Алваро Негредо.

Кадис събра цели 18 точки и се качи на пето място, докато момчетата на Роналд Куман са седми с 14 точки.