Ливърпул отново с грешна стъпка, преклони глава пред "светците"

Саутхемтън победи с 1:0 и влоши ситуацията при "мърсисайдци"
5

В интересен мач от 17-тия кръг на английската Висша лига Саутхемтън победи Ливърпул с 1:0 на своя стадион.

Единственото попадение в мача падна още във 2-рата минута, когато Дани Ингс бе оставен непокрит в наказателното поле и прехвърли Алисон по страхотен начин. В началото на второто полувреме играчите на Ливърпул имаха сериозни претенции за дузпа за игра с ръка. Ръка имаше, но реферът прецени, че е неумишлено и играта продължи.

Ливърпул владееше повече топката, но така и не намери път към вратата на "светците".

Така в следващия кръг Манчестър Юнайтед и Ливърпул ще се изправят един срещу друг с равни точки(33) на върха, но "червените дяволи" имат и мач по-малко. С победата пък Саутхемтън събра 29 пункта и се и се изкачи до 6-то място в класирането.