Лестър препъна Ман Сити и вдигна Къмюнити Шийлд

Дузпа в края реши мача
4

Лестър се наложи над Манчестър Сити с 1:0 в спора за Къмюнити Шийлд и за втори път в своята история спечели този трофей.

Единственото попадение в мача падна минута преди края на редовното време, а негов реализатор беше бившият футболист на "гражданите" Келечи Ихеаначо, който се разписа от бялата точка.

В последните минути от срещата по всичко изглеждаше, че нещата отиват към дузпи, но Нейтън Аке допусна груба грешка в собственото си наказателното поле, от която "лисиците" се възползваха по най-добрия начин.

"Небесносините" има за какво да съжаляват, след като се отчетоха с редица пропуски пред вратата на Каспър Шмайхел.

Рекордната покупка на Манчестър Сити – Джак Грийлиш, се появи в игра през второто полувреме, но не успя да допринесе за това неговият отбор да се поздрави с успеха.

Само след седмица започва и сезонът във Висшата лига, а в първия кръг "гражданите" имат тежко гостуване на Тотнъм, докато Лестър започва с домакинство на Уулвс.