Ливърпул надделя над Бърнли на "Анфийлд"

Мърсисайдци победиха с 2:0
Обновена: 21 авг 2021 17:37 | 21 авг 2021 17:20, Красимир Ангелов
2

Ливърпул продължава с отличното си начало на сезона във Висшата лига, след като победи с 2:0 у дома Бърнли в среща от 2-ия кръг.

Головете за мърсисайдци вкараха Диого Жота през първото полувреме и Садио Мане след почивката. Успехът можеше да е и по-убедителен, ако не бяха пропуските на Мохамед Салах. Негово попадение беше отменено и за засада.

За отбелязване е, че за първи път от началото на коронакризата "Анфийлд" беше пълен до краен предел, което допълнително вдъхнови хората на Юрген Клоп.

В следващия кръг Ливърпул приема европейския клубен шампион Челси и отново ще разчита на горещата подкрепа на феновете си. Бърнли пък допусна второ поражение и ще гони първи точки при домакинството си на Лийдс Юнайтед.