След изпуснати дузпи и пропуски: Левски и Ботев Враца не си вкараха

Двата отбора завършиха 0:0 в интересен мач
22 ное 2021 19:50, Красимир Ангелов
0

Левски не успя да победи у дома Ботев Враца в среща от 15-ия кръг на efbet Лига.

Голове на "Герена" не паднаха – 0:0, въпреки че и двата отбора имаха отлични шансове, включително и дузпи. Но в 8-ата минута Николай Михайлов хвана удара от бялата точка на Дориан Бабунски, който стреля в долния десен ъгъл.

В 72-ата минута и "сините" получиха наказателен удар. Изпълнението на Борислав Цонев беше идентично като на македонския национал и Красимир Костов спаси. Като цяло двамата вратари бяха изключителни тази вечер и тотално отчаяха нападателите.

Другата лоша новина за Левски е контузията на Георги Миланов, който в края на първото полувреме беше изнесен на носилка.

След равенството хората на Станимир Стоилов заемат 8-мо място в класирането, докато врачани прекъснаха серията си от две поредни загуби и се намират на предпоследната 13-та позиция с 12 т.

В следващия кръг Левски гостува на Арда Кърджали, докато Ботев приема Царско село.