България на 18-о място в мъжката щафета по биатлон

Русия водеше убедително до последната стрелба, Норвегия спечели титлата
15 фев 2022 10:51, Красимир Ангелов
13

България завърши на 18-о място в щафетата на 4 по 7.5 км за мъже по биатлон на олимпийските игри в Пекин.

Благой Тодев, Владимир Илиев, Димитър Геджиков и Антон Синапов направиха две наказателни обиколки, използваха 11 допълнителни патрона и останаха на 7:15.1 минути зад победителите от Норвегия.

На първите два поста Благой Тодев и Владимир Илиев се нуждаеха съответно от три и два допълнителни патрона, но в следващите два поста Димитър Герджиков и Антон Синапов въртяха по една наказателна обиколка, което отреди на България 18-а позиция.

Норвегия спечели титлата след невероятна последна стрелба на Ветле Кристиансен. Стурла Лагрейд, Тарей Бьо, Йоханес Тингес Бьо и Кристиансен изминаха трасето за 1:19:50.2 час, използваха 7 допълнителни патрона и влязоха в наказателна обиколка.

Сребърното отличие спечели Франция с пасив от 27.4 секунди с 9 допълнителни патрона.
Французите Фабиен Клод, Емилиен Жаклен, Симон Дестьо и Кентен Фийон-Мейе са единствените от медалистите, които не допуснаха наказателен рунд.

Руският олимпийски комитет в състав Саид Халили, Александър Логинов, Максим Цветков и Едуард Латипов завърши на трето място, на 45.3 секунди с две наказателни обиколки и 6 допълнителни патрона. Русия водеше с почти минута преди последната стрелба, на която Едуард Латипов се провали, въртя две наказателни обиколки и изпусна титлата.

Защитаващият титлата си тим на Швеция завърши на пето място с 13 допълнителни патрона и една наказателна обиколка.