Лестър обърна Айдховен с 2:1 като гост, отива на полуфинал

Първият мач между отборите завърши с нулево равенство
Обновена: 15 апр 2022 08:24 | 15 апр 2022 08:23, Анисия Иванова
1

Английският Лестър обърна нидерландският ПСВ Айдховен с 2:1 като гост в четвъртфинален мач от Лигата на конференциите. Мачът се проведе в Айндховен. Така лисиците се класираха за първи път в своята история на полуфинал в евротурнирите.

За Лестър се разписаха Джеймс Мадисън (77-ата минута) и Рикардо Перейра (88). Еран Зехави (27) от ПСВ отбелязва гол. Първият мач между отборите завърши с нулево равенство. На полуфинала Лестър ще играе с победителя от срещата между норвежкия Бодьо-Глимт и италианския Рома.

Лигата на конференциите е третото по значимост състезание в Европа след Шампионската лига и Купата на УЕФА. Състезанието се провежда за първи път. Финалът ще се проведе в Тирана на 25 май.