Роналдо се завърна с гол след личната си трагедия
23 апр 2022 16:49, Александър Попов
8
Снимка: БГНЕС/ЕПА

След като надви като гост Челси, Арсенал победи с 3:1 у дома и Манчестър Юнайтед в двубой от 34-ия кръг във Висшата лига на Англия.

С успеха лондончани вече са на четвърто място в класирането с актив от 60 точки.

Артилеристите поведоха още в третата минута с гол на Нуно Тавареш, който направи добавка след намеса на Де Хеа. След малко повече от половин час игра Еди Нкетия направи резултата 2:0 след точно изпълнение на дузпа след намеса на ВАР.

Юнайтед отговориха бързо чрез Кристиано Роналдо, който намали в 34-ата минута.

До края на полувремето гостите имаха претенция за дузпа заради игра с ръка в наказателното поле.

Втората част започна с натиск на Манчестър, а в 56-ата минута получиха и дузпа. Бруно Фернандеш не беше точен и прати топката в гредата.

Точка на спора сложи Гранит Джака в 70-ата минута след шут от далечна дистанция.

Манчестър Юнайтед допусна втора последователна загуба и остана на шеста позиция в класирането с 54 точки.