Байерн с 10-а поредна титла след бой над Дортмунд

Баварците са недостижими на върха
23 апр 2022 21:53, Александър Попов
2

Байерн Мюнхен продължи доминацията си в Бундеслигата и след домакинско 3:1 над Борусия Дортмунд спечели 10-та си поредна титла на Гермния. И общо 32-ра. Три кръга преди края на шампионата възпитаниците на Юлиан Нагелсман математически не оставиха шанс на претендента от Дормтунд.

Баварците започнаха силно мача и още до почивката водеха с 2:0 след точни удари на Серж Гнабри (15) и Роберт Левандовски (34). Втори гол на Гнабри пък бе отменен заради засада. След почивката “жълто-черните” намалиха с гол от дузпа на Емре Джан (52), а малко след това реферът подмина нов наказателен удар за тима. В крайна сметка резервата Джамал Мусиала реши всичко с гол в 83-та минута.

Така Байерн Мюнхен събра актив от 75 точки, на 12 пред Борусия Дортмунд. Далеч назад са Байер Леверкузен с 55 и Лайпциг с 54 т.