Сити крачи към титлата след 5:0 над Нюкасъл

Дръпнаха с три точки на Ливърпул
4
Снимка: БГНЕС/ЕПА

Манчестър Сити се възползва максимално от вчерашната издънка на Ливърпул и е на път да защити титлата си, след като разби само с 5:0 Нюкасъл в среща от 36-ия кръг на Висшата лига. Хората на Пеп Гуардиола доминираха тотално на „Етихад“ и „свраките“ трябва да са доволни, че не си тръгнаха с още по-пълна кошница.

Четвъртата поредна победа за „гражданите“ в шампионата донесоха Рахийм Стърлинг, забил две попадения, Алмерик Лапорт, Родри и Фил Фодън. Домакините изтърваха още няколко изгодни положения, а и гостите показаха зъби по веднъж през двете полувремена. На практика "гражданите" постигнаха разгрома в пешеходно темпо.

Така Сити вече е с три точки пред Ливърпул на върха с актив от 86 пункта. До края остават три кръга, а спечелването на 7 точки в тях ще гарантира титлата на „гражданите“. Нюкасъл е 13-ти с 43 точки.