Уелс отстрани Украйна, отива на Мондиал 2022

Тимът спечели след автогол
5 юни 2022 22:16, Нели Христова
67

Уелс е последният участник от Европа на Мондиал 2022 от Европа. Тимът спечели с 1:0 финалната битка от плейофите срещу Украйна в Кардиф. Капитанът на гостите Андрий Ярмоленко си вкара автогол. Това ще бъде едва второ участие за “драконите” 1958 година, когато отборът стига до четвъртфиналите.

На Мондиала в Катар тимът на Робърт Пейдж ще бъде в група с Англия, САЩ и Иран.

Късметът се усмихна на Уелс в 34-ата минута. Тогава Гарет Бейл стреля от пряк свободен удар. Андрий Ярмоленко нямаше късмет и докосна топката с глава, пращайки я във вратата на Украйта – 1:0 за домакините.

Пет минути преди края на първата част Ярмоленко падна в наказателното поле след съприкосновение със защитник на домакините. Съдията Антонио Матеу Лаос изчака докато ВАР провери ситуацията, но системата показа, че няма нарушение.

След 75 минути игра Бранан Джонсън нацели лявата греда. Минута по-късно домакините имаха добър шанс, но Бушчан спаси удар на Бейл. Шест минути преди края на редовното време Артьом Довбик бе оставен сам в наказателното поле и стреля, Хенеси обаче не позволи да бъде преодолян.

До края защитата на Уелс удържа и тима на Олександър Петраков и заслужено ликува.