Франция е новият шампион във волейболната Лига на нациите

Полша надигра Италия и спечели бронзови медали
25 юли 2022 08:00, Елка Василева
2
Снимка: архив, БГНЕС

Олимпийският волейболен шампион Франция е новият победител в Лигата на нациите за мъже.

Воденият от Андреа Джани тим надделя много трудно и драматично над САЩ с 3:2 (25:16, 25:19, 15:25, 21:25, 15:10) в големия финал на турнира, игран снощи в пълната с близо 8500 зрители зала "Унипол Арена" в Болоня (Италия).

По този начин Франция спечели титлата в най-комерсиалната надпревара за първи път в историята си. "Петлите" имат и един загубен финал и сребърни медали от 2018-а година, когато отстъпиха на Русия с 0:3 гейма.

За САЩ това пък е втори загубен финал след този през 2019-а, когато паднаха от "Сборная" с 1:3 гейма. Американците имат и един бронзов медал от 2018 година.

Отборът на Полша спечели бронзовите медали. В спора за бронза световните шампиони надделяха над домакините от Италия с 3:0 (25:16, 25:23, 25:20).

Така Полша завоюва бронзовите отличия за втори път след 2019 година. Тимът има и сребро от миналата година, когато загуби финала от Бразилия с 1:3 гейма, припомня БНР.

За Полша най-резултатни станаха звездата и капитан на тима Бартош Курек записа 13 точки, а Камил Семенюк се отличи с 12.

За европейския шампион Италия Даниеле Лавиа реализира 14 точки.