ЦСКА с прекрасна победа над Базел

Успех за отбора в София
18 авг 2022 22:09, Росен Стойчев
59

ЦСКА излъга с 1:0 Базел в първи мач от плейофите на Лигата на конференциите, съобщи Gol.bg.

"Червените" стигнаха до трудния успех с автогол на Серхио Лопес в 71-ата минута след отлична атака по десния фланг. Така "армейците" записаха победа №200 в Европа и за първи път в историята си могат за играят три поредни години в груповите фази.

Срещата на националния стадион "Васил Левски" беше равностойна и с голяма заслуга за резултата е и Густаво Бусато, който направи решаващо спасяване в самия край на първото полувреме.

Като цяло ЦСКА създаде повече опасности пред вратата на Базел и заслужено взе крехкия аванс преди реванша, който ще се играе точно след седмица в Швейцария.