Левски с първа победа като гост, би Ботев Враца

Двата отбора завършиха с по 10 души
28 авг 2022 22:54, Александър Попов
7

Отборът на Левски записа първа победа като гост, като победи Ботев във Враца.

Първото попадение падна в 30-ата минута. Филип Кръстев центрира от корнер, Краев се извиси в наказателното поле и засече с глава, разстрелвайки мрежата на домакините за 0:1.

В 42-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Монтоя получи втори жълт картон за влизане в глезените на Кръстев.

Второто полувреме премина под диктовката на софиянци, които пропуснаха на няколко пъти да удвоят резултата. С добри намеси се отличи и вратарят на домакините Красимир Костов.

Логичното все пак се случи в 83-ата минута. Уелтън бе изведен по лявото крило, навлезе в наказателно поле и подаде вдясно към Ивелин Попов, който пък подаде към Илиян Стефанов, който не сгреши за 0:2.

Две минути преди края червен картон получи и Сонко Сундберг, който удари с крак по главата падналия Маринов. Реферът разгледа ситуацията с ВАР и изгони Сонко.