Ансамбълът ни остана осми на финала с пет обръча

Победителки станаха гимнастичките на Италия
18 сеп 2022 16:46, Анисия Иванова
12

Българският ансамбъл по художествена гимнастика остана на последно място във финала с пет обръча на Световното първенство в зала „Арена Армеец“ в София.

Грациите ни в състав Радина Томова, Женина Трашлиева, Рейчъл Стоянов, София Иванова, Камелия Петрова и Маргарита Василева допуснаха грешка и получиха оценка от 31.400, която им отреди осмото място в крайното класиране.

В оспорвана борба за първото място победителки станаха гимнастичките на Италия с оценка 34.950 точки – със среброто ликува Израел с 34.050, а бронзът отиде за Испания.

Въпреки това, нашият ансамбъл има своите поводи за радост, след като онзи ден спечели световната титла в многобоя, при това в дебюта си на шампионат на планетата. Със златото в многобоя грациите на Весела Димитрова получиха квота и за Олимпийските игри в Париж през 2024. /БГНЕС