Гарет Бейл спаси Уелс за 1:1 със САЩ

Звездата на "драконите" сам изработи, а после вкара дузпа
22 ное 2022 07:07, Елка Василева
13

САЩ и Уелс не се победиха в първи мач за двата тима от група B на световното в Катар. Срещата, играна на стадион "Ахмед Бин Али", завърши 1:1.

Тимъти Уеа даде аванс на "янките" през първата част. Голямата звезда на Уелс - Гарет Бейл, възстанови равенството в заключителните десет минути на двубоя. Бившият играч на "Реал" (М) бе точен от дузпа, която сам си спечели.

В следващия кръг САЩ ще играят с фаворита в групата Англия. "Драконите" пък срещат Иран след 4 дни.

За Уелс това е първо участие на Мондиал от далечната 1958 година, когато страната дебютира на най-големия футболен форум. Британците не показаха играта, която демонстрираха на последните две европейски първенства през първата част.

Второто полувреме играчите на Роб Пейдж постепенно започнаха да вдигат темпото и заслужено се поздравиха с точката.