Локомотив Пловдив трудно би Марек за Купата

Мачът в Дупница беше равностоен
27 ное 2022 14:26, Александър Попов
0

Локомотив (Пловдив) победи Марек в Дупница с 1:0 в двубой от 1/16-финалите на турнира за Купата на България. Голът реализира Петър Витанов в 45-ата минута.

През първата част домакините имаха по-изгодните положения, но неточност при завършващия удар и намеса на вратаря Хоркаш лишиха Марек от преднина. Вместо това в добавеното продължение на първото полувреме Витанов ги наказа.

През втората част битката продължи, а последната четвърт определено бяха най-интересни. И двата отбора имаха положения да променят резултата, а Марек определено може да съжалява, че не стигнба до гол в изгодни ситуации. В продължението пък Локомотив пропусна да удвои.

Локомотив очаква да научи съперника си в следващия етап измежду Черно море и Литекс.