Ботев Враца взе скъпоценни 3 точки след късна драма със Славия

Врачани спечелиха с 1:0 в мач с 3 червени картона
5

Ботев Враца победи драматично с 1:0 у дома състава на Славия в първи мач от неделната програма от 22-ия кръг в Първа лига, в който бяха показани три червени картона.

Победният гол за врачани падна в 90-тата минута, когато Мирослав Маринов получи подаване отляво, преодоля Венцислав Керчев и Натан Гасама, след което намери Браян Переа и той отблизо осигури успеха в полза на домакините.

Малко преди това, в 76-ата минута Велко Йеленкович задържа Браян Переа и получи втори жълт и съответно червен картон.

Десет минути след това домакините също останаха в намален състав след изгонването на Мартин Кавдански, който фаулира Ахмед Ахмедов пред наказателното поле. В петата минута на допълнителното време Момчил Цветанов също получи червен картон, след като извърши грубо нарушение в центъра срещу Кристиан Добрев.

Останалият с девет футболисти отбор на Ботев Враца задържа преднината си и се изкачи на 12-то място в класирането. Славия остана на шестата позиция след третото си последователно поражение в шампионата.